MYK BELGESİ

25.05.2015 tarihinde yürürlüğe giren “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler Sınıfında Yer Alan Mesleklerde Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu Kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi Almaya Hak Kazanan Kişilerin Sınav ve Belge Ücretlerinin İşsizlik Sigortası Fonundan Karşılanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” da 02.03.2017 tarihinde yapılan değişiklikle, çalışanların sınav ücretlerinin işverenleri tarafından karşılanabilmesine imkân sağlanmıştır.

Buna göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan işçilerin üretim sahalarında çalışması yasaklanmıştır. İNTERTİM ORMAN ÜRÜNLERİ, İnşaat Ustalarının Ahşap Kalıpçı-3 Ulusal Yeterliliğinde MYK Yeterlilik Belgesi sahibi olmaları için üzerine düşen sorumluluğu gerçekleştirmek adına firmamızın ürettiği ürünleri kullanarak mesleklerini icra eden ve belge sahibi olmak isteyen Ahşap Kalıpçı ustalarının ilgili teşvikten yararlanarak bu belgeyi almasını sağlamaktadır.

Projemize başvuran Ahşap Kalıpçı ustalarımız, Yetkili belgelendirme kuruluşu: ANADOLU BELGELENDİRME MERKEZİ MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafından yapılan teorik ve pratik sınavlardan geçmeleri halinde uluslararası geçerli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Saygılarımızla.